Dziki lokator jak odzyskać swoje mieszkanie.

Dziki lokator – wygraj z nimi i odzyskaj swoje mieszkanie

Określenie „dziki lokator” w ostatnim czasie odmienia się przez wszystkie przypadki. Wiele osób boryka się z problemem nieuczciwych najemców, którzy nastręczają ogromnych problemów. Bardzo często dziki lokator nie uiszcza opłat za wynajem, a także nie chcą ponosić kosztów swojego utrzymania. Dodatkowo narażają na inne straty, np. niszcząc nieruchomość i jej wyposażenie. Jest to poważny problem, szczególnie dla osób, które pieniędzmi za wynajem opłacają kredyt hipoteczny. Łatwo wtedy wpaść w spiralę długów i prawdziwe tarapaty, z których późniejsze wyplątanie się jest bardzo trudne.

Temat trafił już nawet do mediów. Głośno jest o przypadkach, gdy dzicy lokatorzy zajmują coraz to droższe nieruchomości. Mowa tu nawet o luksusowych willach, apartamentach nad morzem czy ogromnych domach. Ich właściciele narażeni są na ponoszenie wysokich kosztów utrzymania lokali, a dodatkowo rośnie dług osób wynajmujących, który jest bardzo trudny do odzyskania.

Możesz spróbować się wcześniej zabezpieczyć na wypadek takiej sytuacji. Dobrym pomysłem jest podpisywanie umowy o tzw. „najem okazjonalny”, który ułatwia pozbycie się dzikich lokatorów z własnej nieruchomości, jeśli jest taka potrzeba. Jednakże jeśli na ten moment sytuacja jest patowa, dzicy lokatorzy ukupują Twoją nieruchomość, czas na zgłoszenie się do Agencja Detektywistyczna Temida, prywatny detektyw Ci pomoże.

Jak potrafią zostawić dzicy lokatorzy mieszkanie po Sobie.

Dziki Lokator i ich modus operandi

Dzicy lokatorzy często mają już swój schemat, według którego żyją. Zwykle jest tak, że początkowo podpisują umowę najmu nieruchomości, następnie przestają się z niej wywiązywać, nie płacą odstępnego ani rachunków. Taka sytuacja może trwać i trwać. Na próżno szukać wtedy pomocy na policji – niewiele mogą zrobić. Prawo stoi po stronie osób najmujących, nawet jeśli ich zachowanie jest skandaliczne. Niejednokrotnie nie pomaga nawet sądowy wyrok nakazujący eksmisję, ponieważ obwarowuje ją wiele warunków (np. nie można przeprowadzać eksmisji w zimie lub gdy brak jest lokalu zastępczego od gminy). Dla niektórych osób to naprawdę sposób na życie – przenoszenie się od lokalu do lokalu i unikanie odpowiedzialności.

Jak NIE postępować z dzikimi lokatorami?

Właściciele najczęściej chcą pozbyć się niechcianych lokatorów na własną rękę. Trzeba jednak pamiętać, że nielegalne działania obrócą się przeciwko nam. Jakie to działania? Odcinanie mediów, zastraszanie, zmienianie zamków pod nieobecność lokatorów. Niestety, mają oni więcej praw, niż właściciel do własnej nieruchomości. Lepiej sprawę pozostawić profesjonalistom, którzy na co dzień trudnią się tego typu sprawami, czyli prywatnym detektywom z Agencji Detektywistyczej.

Profesjonalne i skuteczne działania detektywów

Prywatny detektyw Katowice pełni legalne, sprawdzone i bardzo efektywne. Mogą pomóc Ci na dwa sposóby: pierwszy to polubowne usunięcie dzikich lokatorów z nieruchomości, a drugi – windykacja ich długów. Detektywi z naszej agencji często zajmują się negocjacjami eksmisyjnymi i mają w tym 100% skuteczności. Po zapoznaniu się z dokumentacją dot. nieruchomości oraz podpisaniu umowy pomiędzy właścicielem a Agencją, detektywi rozpoczynają działania na miejscu. Wszystkie działania detektywów odbywają się zgodnie z prawem oraz głównie polegają na polubownym przekonaniu najemcy do dobrowolnego opuszczenia nieruchomości. Jeżeli istnieje również problem z odzyskaniem należności, agencja we współpracy z prawnikami, windykatorami oraz innymi specjalistami może się tym zająć.

Nie działaj na własną rękę – jak już wiadomo, możesz nic nie zdziałać, a nawet sobie zaszkodzić. Nie pozwól również na wzrost zadłużenia i ciągły brak dostępu do własnej nieruchomości – skontaktuj się z naszą Agencją już dziś, a wspólnie ustalimy plan działania.

Napisz do nas wiadomość

INFOLINIA