Negocjacje eksmisyjne – eksmisje polubowne

Wynajmujesz mieszkanie lokatorom? Badź przezorny i już wcześniej zapoznaj się z terminem „negocjacje eksmisyjne”, aby w razie naglącej potrzeby wiedzieć co robić i do kogo zwrócić się o fachową pomoc.

Wynajmowanie mieszkań czy domów lokatorom to w ostatnich latach bardzo popularna praktyka wśród osób, które posiadają więcej niż jedną nieruchomość. Jednak nie jest to taki łatwy zarobek, jak za pewnie myśli część osób. Wielu właścicieli nieruchomości na wynajem bowiem wie, jak wielkich problemów może przysporzyć lokator a w szczególności dziki lokator. Począwszy od zaniedbywania lokum, poprzez nieterminowe płacenie, aż po bezpodstawne zajmowanie nieruchomości bez uregulowanych należności. Pozbycie się niechcianych lokatorów inaczej niż poprzez negocjacje eksmisyjne jest bardzo trudne, w ostatnim czasie dodatkowo nie pomogła tzn. ”ustawa antycovidova”, która całkowicie nie pozwalała na eksmisję lokatorów, mimo, że ta nawet została zasądzona przez sąd. W takich sytuacjach na nic zdawały się również prośby o interwencję policji – nie mogła bowiem ona nic w takiej sytuacji prawnej zrobić. Bardzo często właściciele zostawali wtedy na przysłowiowym „lodzie”. Czy z takiej sytuacji nie ma wyjścia? Na szczęście jest – są to negocjacje eksmisyjne prowadzone przez prywatnych detektywów z Agencji Detektywistycznej Temida.

Prawo, które chroni niechcianego dzikiego lokatora

Dzicy Lokatorzy potrafią by źródłem wielu kłopotów – zaniedbują mieszkania, są uciążliwi dla sąsiadów, unikają kontaktu z właścicielem, zalegają z opłatami, tym samym narażając właściciela na ogromne straty. Wielkim problemem jest to, że lokatorowi trudno wypowiedzieć umowę i po prostu nakazać się wyprowadzić i opróżnić lokal. Niestety dla osób wynajmujących komuś lokum, polskie prawo bardzo chroni najemców, a właściciel ma mniej praw do osobistej własności. Kwestie związane z najmem są ujęte głównie w poniższych przepisach:

1) Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (tekst jednolity z dnia 16 maja 2019 r., Dz. U. z 2019 r. Poz. 1145),

2) Ustawa z dnia 21 czerwca 2001r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (tekst jednolity z dnia 6 czerwca 2019 r., Dz. U. z 2019 r. poz. 1182), zwana dalej ustawą o ochronie praw lokatorów.

Z przepisów wynika, że nie można eksmitować nikogo (nawet mając sądowy nakaz) podczas okresu ochronnego lokatorów, w okresie od 1 listopada do 31 marca, jeśli nie został wskazany mu lokal zastępczy. Kto jest za lokal zastępczy odpowiedzialny? Odpowiednia gmina. Czy ma wiele takich mieszkań i chętnie oraz szybko je oferuje? Zdecydowanie nie! Gmina nie ma żadnego określonego czasu, w którym powinna zaproponować eksmitowanej osobie nowy lokal. Dodatkowo, często po prostu ich nie posiada. Prawo jest tak skonstruowane, że jest to ślepa uliczka.

Właściciel nie może również zastosować prób wypędzenia lokatorów poprzez odcięcie im mediów (gazu, prądu, wody itp.). Jest to działanie nielegalne. Nie można również wejść i po prostu wyrzucić lokatorów na bruk. Jeżeli jako właściciel wyczerpałeś już wszystkie pomysły na pozbycie się niechcianych lokatorów, czas na negocjacje eksmisyjne.

Negocjacje eksmisyjne prowadzone przez prywatnego detektywa

Negocjacje eksmisyjne wykonywane przez detektywów z doświadczeniem są w pełni legalne i polegają głównie na pokojowym nakłonieniu lokatorów do opuszczenia zajmowanego lokum. Jeżeli żadne wcześniejsze pomysły, a nawet nakaz sądowy nie podziałały na lokatorów, nie trać już więcej czasu ani pieniędzy. Sprawę należy przekazać teraz do rozwiązania prywatnemu detektywowi. Jak się prowadzi negocjacje lokatorskie najważniejsze jest to, że wszystkie działania detektywa prowadzone są zgodnie z prawem. Nie grozi Ci żadna odpowiedzialność za ich przeprowadzenie. Detektywi z Agencji Detektywistycznej Temida podejmują się negocjacji eksmisyjnych po wcześniejszym zapoznaniu się z dokumentacją, umowami i aktualnym stanem prawnym nieruchomości oraz lokatorów. Wykazują się profesjonalizmem oraz wysoką skutecznością działań. Wszystkie działanie odbywają się polubownie. Jest to najlepszy i prawdopodobnie najszybszy sposób na pozbycie się niechcianych lokatorów. Skontaktuj się z nami i odzyskaj swoją własność. Przejdź do zakładki kontakt

Napisz do nas wiadomość

INFOLINIA