Wykrywanie podsłuchów w biurze

Zakładanie podsłuchów oraz innych urządzeń szpiegujących to praktyka coraz bardziej powszechna. Siłą rzeczy również wykrywanie podsłuchów w biurze, domu czy samochodzie zyskało na popularności. Co spowodowało rozkwit branży detektywistycznej? Obecnie różnego rodzaju kamery, lokalizatory GPS czy inny sprzęt potrzebny do podsłuchiwania i śledzenia jest w zasięgu ręki. Z łatwością można zakupić go przez internet, gdzie możemy być anonimowi. Powody zakładania podsłuchów mogą być różne. W kontekście biur często powtarzają się dwa powody: pracodawca kontroluje swoich pracowników lub nieuczuciwa konkurencja podrzuca podsłuch w biurze swojego rywala. Biorąc pod uwagę drugi przypadek, przeszukiwanie i wykrywanie podsłuchów w biurze będzie koniecznością, jeżeli chcesz, aby Twoja firma pozostała bezpieczna. Możesz dokonać tego samodzielnie lub przy pomocy profesjonalnego technika lub może pomóc również prywatny detektyw czy agencja, w której pracuje zespół profesjonalistów.

Zakładanie i wykrywanie podsłuchów w świetle prawa

Biorąc pod uwagę kwestię prawną podsłuchów, należy wiedzieć, że kupno urządzeń podsłuchujących i szpiegujących jest legalne i niekontrolowane. Wykrywanie podsłuchów w biurze również nie nastręczy nam problemów z prawem. Inaczej sprawa ma się jednak z zakładaniem podsłuchów. Mówi o tym artykuł 267 kk, który przedstawiony jest poniżej.

„§1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 (…)”.

Wykrywanie podsłuchów w biurze samodzielnie

Jeżeli podejrzewasz, że w biurze zainstalowany jest podsłuch, możesz na początek spróbować znaleźć go na własną rękę. Przetrząśnij całe pomieszczenie bardzo dokładnie – musisz zajrzeć w dosłownie każdy zakamarek, ponieważ podsłuchy mogą mieć bardzo małe rozmiary i zmieszczą się w zaskakujące miejsca. Sprawdź, czy będące wcześniej w biurze przedmioty nie zmieniły miejsca lub czy bez Twojej wiedzy nie znalazły się w nim nowe rzeczy. Wykrywanie podsłuchów w biurze jest skomplikowane i może przysporzyć Ci problemów, zwłaszcza jeśli pomieszczenie jest duże i znajduje się w nim sporo sprzętu elektronicznego.

Dobór specjalistycznego sprzętu

W przypadku, gdy tradycyjne przeszukanie nie dało rezultatu, możesz zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt do wykrywania podsłuchów w biurze. Różni się on w zależności od tego, czego dokładnie szukasz i jaka jest specyfika pomieszczenia. Na wspomnianej stronie znajdziesz wyczerpujący opis każdego urządzenia wraz z możliwością kupna.

wykrywanie podsłuchów w biurze

Wykrywanie podsłuchów w biurze z pomocą prywatnego detektywa

Może zdarzyć się tak, że nie masz czasu ani energii na samodzielne przeszukiwanie biura. Dodatkowo podsłuchy często ukryte są tak dobrze, że wykryć je zdoła jedynie profesjonalista z odpowiednim sprzętem oraz wieloletnim doświadczeniem. Nie czekaj, aż ważne informacje bezprawnie wypłyną z Twojego biura i skontaktuj się z prywatnym detektywem.

Wykrywanie podsłuchów w biurze obejmuje namierzanie specjalistyczną aparaturą elektroniczną lokalizacji urządzeń szpiegujących. Detektyw dokonuje również inspekcji sieci elektrycznej i telefonicznej pod kątem nielegalnej w nią ingerencji. Detektyw jest w posiadaniu sprzętu różnego rodzaju, któremu żaden podsłuch nie umknie. Jest w stanie odnaleźć m.in kamery, podsłuchy telefonów, dyktafony analogowe i cyfrowe, mikrofony, mikrosłuchawki Bluetooth, nadajniki mikrofalowe. Nie umkną mu również lokalizatory GPS, karty SIM, telefony komórkowe itd. Detektyw posiada również rzecz niemożliwą do kupienia – wieloletnie doświadczenie. To ono podpowiada mu, jak oczyścić biuro z podsłuchów szybko, dyskretnie i dokładnie. Jest to najbardziej skuteczna i wygodna dla Ciebie metoda wykrywania podsłuchów w biurze. Dzięki prywatnemu detektywowi możesz mieć pewność, że Twoja firma i ważne informacje pozostaną bezpieczne.

Napisz do nas wiadomość

INFOLINIA