Zakładanie podsłuchów korzystając z pomocy agencji detektywistycznej.

W ostatnim czasie zauważamy błyskawiczny wzrost popularności urządzeń szpiegujących, podsłuchujących oraz wykrywających podsłuch. Nic dziwnego – dostęp do nich jeszcze nigdy nie był tak łatwy. Kupowanie przez internet to dyskretny i szybki sposób na zdobycie pożądanego sprzętu. Podsłuch można zainstalować w pomieszczeniach, autach czy przedmiotach, których używamy na co dzień. Celem często jest sprawdzanie podwładnych, małżonków czy kontrolowanie dzieci. Zakładanie podsłuchów to częsta metoda zdobywania cennych dla nas informacji.

Ponadto, również usługi prywatnych detektywów znacznie zyskały na popularności. Ich wysoka skuteczność, dyskrecja oraz wysoki poziom usług sprawia, że są szanowani i polecani w coraz to szerszych kręgach. Często pracują na terenie całej Polski i są dostępni wtedy, gdy wymaga tego sytuacja. Korzystanie z usług agencji detektywistycznych to najlepszy wybór dla osób, które chcą sprawę przekazać profesjonalistom – prywatni detektywi pracują bowiem przy użyciu specjalistycznego sprzętu, z wykorzystaniem odpowiednich środków i metod.

Zakładanie podsłuchów i ich kwestia prawna

Zakup podsłuchów i innych tego typu urządzeń jest legalny. Inną kwestią jest jednak legalność ich zakładania i wykorzystywania zebranych w ten sposób materiałów. Musimy poważnie przemyśleć kwestię, dlaczego decydujemy się na ten krok i co może nas czekać w związku z wykryciem podsłuchu i udowodnienia nam jego podłożenia. Cel zawsze powinien być rozsądny i możliwy do ewentualnego wytłumaczenia przed sądem.

Mamy prawo rejestrować rozmowy, których jesteśmy uczestnikiem. Wtedy informacje nagrywane są dla nas przeznaczone i nie grozi za to odpowiedzialność karna. Może nam jedynie grozić pozew na drodze cywilnej od osoby, którą nagrywamy.

Inna sytuacja jest wtedy, gdy nagrywamy osoby trzecie, jednak sami osobiście nie uczestniczymy w rozmowie. Wówczas należy bowiem zapoznać się z poniższym zapisem Kodeksu Karnego:

Artykuł 267 Kodeksu Karnego

„ §1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.
§ 3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.
§ 4. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1-3 ujawnia innej osobie.
§ 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-4 następuje na wniosek pokrzywdzonego.”

Powyższy przepis tłumaczy, że nie mamy prawa do zakładania urządzeń podsłuchowych, jeśli chcemy uzyskać informacje, które nie są dla nas przeznaczone i nie mamy uprawnień do ich pozyskiwania. Grozi nam za to odpowiedzialność karna oraz ewentualnie cywilna.

Zakładanie podsłuchów w swoim domu lub samochodzie jest legalne, jeżeli to Ty posiadasz jego akt własności i jesteś prawowitym właścicielem. Karalne jest natomiast zakładanie podsłuchów w miejscach publicznych, takich jak np. restauracja czy innych.

Nagrania jako dowód w sądzie

Jesteś już w posiadaniu pewnych nagrań czy innych informacji zdobytych nielegalnie? Chcesz je wykorzystać jako dowód w sądzie? W tym momencie o ich dopuszczeniu zdecyduje sąd. Istnieje jednak wyjątkowa sytuacja, gdy podsłuchiwanie i nielegalne nagrywanie jest jedyną drogą do zebrania dowodów w pewnych wrażliwych sprawach. Są to takie przypadki jak przemoc seksualna, psychiczna, fizyczna, molestowanie, wykorzystywanie itp. W powyższych okolicznościach wkracza artykuł 308 kpc. Jego brzmienie jest następujące – „nagrania mogą stać się dowodem w sądzie, kiedy w grę wchodzi bezpieczeństwo nas i naszych najbliższych albo gdy łamane jest prawo i brakuje dowodów na wykazanie winnego”. Ostatecznie wszystko rozstrzyga się na rozprawach w sądzie.

Wykrywanie podsłuchów i innych sprzętów szpiegujących

Masz podejrzenia, że jesteś podsłuchiwany lub szpiegowany? Jest to jak najbardziej możliwe. Przeszukaj wszystkie miejsca, do których masz dostęp, obejrzyj przedmioty, zastanów się, gdzie można coś łatwo i szybko ukryć. W domu popatrz nawet na wentylację, lampy, ramy itp. W samochodzie szukaj mikrofonów, kamerek i lokalizatorów GPS. Sprawdź podsufitki, zagłówki i kratki nawiewu. Po pierwsze dokładnie przeszukaj auto wewnątrz, po drugie – także na zewnątrz. Dodatkowo sprawdź podwozie, gdzie jest łatwy dostęp dla osób postronnych. Wykrywanie podsłuchów bez sprzętu nie jest łatwe.

Jeżeli Twoje poszukiwania okazały się bezowocne, zaopatrz się w wykrywacz podsłuchów. Najwidoczniej podsłuch ktoś ukrył tak dobrze, że do jego znalezienia będziesz potrzebował specjalnego sprzętu. Wybierz spośród:

– wykrywaczy złącz nieliniowych,

– nowoczesnych analizatorów widma,

– urządzeń optycznych i optoelektronicznych,

– testerów przewodów elektrycznych i komunikacyjnych.

Przy użyciu powyższych sprzętów możesz znaleźć kamery (GSM, Wi-Fi, bezprzewodowe), mikrofony, mikrosłuchawki Bluetooth, telefony komórkowe, nadajniki mikrofalowe, lokalizatory GPS, podsłuchy telefonów, dyktafony analogowe i cyfrowe, karty SIM, detonatory ładunków wybuchowych itd. Bardzo duży wybór sprzętu wraz z wyczerpującym opisem znajdziesz na tej stronie.

Wynajęcie prywatnego detektywa z agencji detektywistycznej

Nie każdy ma czas i energię na samodzielne zakładanie czy wykrywanie podsłuchów, przetrząsanie domu i wszystkie działania, które są wtedy konieczne. W takim przypadku najlepszym wyjściem jest wynajęcie prywatnego detektywa, który zdejmie z nas ten ciężar i zajmie się wszystkim profesjonalnie i szybko. W zależności od potrzeby detektyw może zająć się wykrywaniem podsłuchów i innych urządzeń szpiegujących, gromadzeniem dowodów, odnalezieniem osób i wieloma innymi sprawami, które są dla nas problematyczne. Praca odbywa się dyskretnie i nie ściąga niechcianej uwagi na klienta agencji detektywistycznej.

Napisz do nas wiadomość

INFOLINIA