Oszust matrymonialny – prywatny detektyw radzi

Oszust matrymonialny – jak go rozpoznać?

Kim jest oszust matrymonialny i jak prywatny detektyw może pomóc? Jesteś kobietą poszukującą miłości? Poznałaś niedawno przez internet wymarzonego kandydata na męża? Znajomość rozwija się w błyskawicznym tempie i już planujecie wspólną przyszłość, a nawet rozpoczęcie nowego biznesu razem? Uważaj na oszusta matrymonialnego. Nie każdy podaje na swój temat prawdziwe informacje. Jak wykryć manipulanta żerującego na twoim dorobku życiowym? Poznaj jego metody działania i skorzystaj z pomocy doświadczonego detektywa.

Kim jest oszust matrymonialny?

Oszustem matrymonialnym bywają nie tylko panowie, ale także panie. Jednak statystyki policyjne pokazują, że większość tego rodzaju przestępstw planują mężczyźni, dlatego w artykule będziemy zwracać się do kobiet. Kłamcy wyszukują swoje ofiary, czyli zdesperowane, bogate panie za pośrednictwem internetu – w mediach społecznościowych, portalach randkowych, albo w tradycyjny sposób – w barach, restauracjach, klubach. Najbardziej znanych tego typu przestępstw dopuścił się w latach 1978-1982 Jerzy Kalibabka. Później wiele osób wzorowało się na jego przykładzie, dokonując podobnych oszustw. Jaki jest sposób działania manipulanta? i czy prywatny detektyw Katowice może pomóc?

Oszust matrymonialny – sposób działania

Oszuści matrymonialni zazwyczaj poszukują bogatych samotnych kobiet. Następnie nawiązują z nimi znajomość. Początkowo trudno wykryć w relacji sygnały ostrzegawcze. Kłamcy starają się wzbudzić zaufanie, korzystając ze sprawdzonych schematów i znanego sposobu działania. Nie szczędzą kobietom komplementów, dzwonią o różnych porach dnia, sprawiając wrażenie zatroskanych o dobro swoich partnerek. Tymczasem próbują uzyskać jak najwięcej informacji na temat planu dnia ofiary. Z czasem roztaczają cudowną wizję pięknej wspólnej przyszłości, opowiadają o planowanym biznesie i proszą o pieniądze. Niekiedy wcielają się w rolę wdowców z dzieckiem, w innych przypadkach twierdzą, że są biznesmenami. Posługują się fałszywym zdjęciem profilowym lub kradną cudzą tożsamość. Ich sprawdzonych sztuczek jest wiele, ale każda z nich prowadzi do wyzysku drugiej osoby i uzyskania jak największej ilości jej gotówki. Zaangażowana w związek kobieta ignoruje sygnały ostrzegawcze, jest przekonana, że koresponduje z wiernym, ukochanym mężczyzną, który pragnie jej dobra. Oszust stara się ograniczyć jej kontakt z rodziną, sugerując, że powinni spędzać czas tylko we dwoje.

Oszust matrymonialny – pomoc detektywa

Jak chronić się przed oszustem matrymonialnym? Na wczesnym etapie znajomości wykrycie kłamcy może być niezwykle trudne. Doświadczony manipulant doskonale wie, w jaki sposób prowadzić rozmowę, by uniknąć podejrzeń. Przede wszystkim nie zapominaj o zdrowym rozsądku. Nie pozwól, by nowo poznany człowiek utrudniał ci kontakty z rodziną i dawnymi znajomymi. Bądź czujna i w razie zagrożenia reaguj. Nie zgadzaj się na wspólne inwestycje, dopóki nie będziesz miała pewności, że masz do czynienia z osobą uczciwą.

Masz podejrzenia wobec poznanego przez internet partnera? Czujesz, że może to być oszust matrymonialny, który żeruje na twojej niewiedzy i łatwowierności? Nie pozwól, by jego nieuczciwość się rozwinęła do tego stopnia, że stracisz posiadane dobra i środki materialne. Skontaktuj się z doświadczonym detektywem, który pomoże ci wykryć oszustwo. Agencja Prywatny Detektyw Katowice.

Napisz do nas wiadomość

INFOLINIA